קופסאות פלסטיק

קופסאות פלסטיק

 מחקרים מדעיים הוכיחו כי השימוש בפחיות פלסטיק בריא כדי לשמר מזון או משקאות, במיוחד אלה חמים, מוביל דליפה של מחלות מסוכנות כגון סרטן, כי הם מכילים כימיקלים מסוכנים כגון כספית, אלומיניום וחומרים מזיקים אחרים, אשר משפיעים ישירות על המזון שבו הם ממוקמים.

 בתחילת שנת הלימודים, אמהות מתחילות לקנות ציוד לבית הספר, מחפשות כל דבר בריא לילדיהן. אחד הדברים החשובים ביותר אשר האמהות צריכות להיות מודעות באופן מלא בגלל חשיבותן בשמירה על בריאות ילדיהן היא פחיות פלסטיק ובקבוקי מים.

 למרות מה שנאמר על הנזק של פלסטיק, השימוש בו נשאר נפוץ, אבל יש להקפיד על תנאי השימוש אשר מיוצגים במשולש עם מספרים (1) ל (7) והם ממוקמים בתחתית מיכלי פלסטיק. המשולש אומר שהוא למיחזור מחדש, וכל מספר בתוך המשולש מייצג חומר פלסטי ספציפי., והאותיות הן קיצור עבור שם הפלסטיק נרדף למספר במשולש. הם נקראים קוד הזיהוי והסמנטיקה של מספרים אלה וחלק מהמוצרים המשמשים לכל אחד מהם מתוארים להלן:

 מס ‘(1): פוליאתילן tripalate משמש לייצור בקבוקי מים, משקאות מוגזים ובקבוקי מיץ. מכולות אלה קשה לנקות, הם סופגים חלק מהחומר ארוז ומסוגלים לגדל חיידקים, ולכן הם צריכים לשמש רק פעם אחת ואז אנחנו להיפטר מהם.

 מספר 2: הוא חומר פוליאתילן בצפיפות גבוהה המשמש לייצור בקבוקי חלב בשוק, בקבוקי סבון נוזלי ושמפו, ובקבוקים אלה נמצאים לא להעביר שום כימיקלים למזון בבקבוקים בטמפרטורה רגילה.

 מספר (3): זהו חומר פוליוויניל כלוריד המשמש לייצור בקבוקי שמן, כלול גם בייצור צינורות פלסטיק, ועדיף להימנע משימוש בבקבוקים או פלסטיק המכילים PVC בשל נוכחותם של משלשלים בהם עולה בקנה אחד עם הורמונים בבני אדם, כמו נוכחות במידת חום גבוה מוביל לשחרור של כימי מסרטנים.

 מספר 4: זהו חומר פוליאתילן בצפיפות נמוכה המשמש לייצור שקיות פלסטיק המשמשות כריכים. זה בטוח ואינו גורם לכימיקלים מזון להיות מועבר בטמפרטורה רגילה.

 מספר (5): זה פוליפרופילן והוא נכלל בייצור של כוסות יוגורט, זה בטוח ואינו גורם להעברת כימיקלים למזון בטמפרטורה רגילה.

 מספר (6): פוליסטירן נכלל בייצור של כוסות פלסטיק, קצף המשמש לשתיית קפה וכו ‘, חומר שעשוי לשאת מסרטנים של פלסטיק למזון ומשקאות.

 מספר (7): זה עבור מספר חומרים כולל פוליקרבונט ומשמש לייצור בקבוקי מזון לתינוקות, בקבוקי מים המשמשים לעתים קרובות, פלסטיק דק מצופה פחיות מזון משומר, ואלה בקבוקים המכילים BPA הוכיחו שלא הגיעו ללימודים לסיווג ספציפי של נתון זה וכי גורם לבעיות בריאותיות מסוימות כגון בעיות לב והשמנת יתר, ולכן בעת בחירת בקבוקים עם מספר 7, עדיף להיות חופשי BPA זה חומר מזיק.

 לא מומלץ להשתמש בפלסטיק בטמפרטורות נמוכות כגון הקפאה, או בטמפרטורות גבוהות כגון רותחים. עדיף להשתמש בכלי זכוכית או כלי חרס. מקרר או שימוש במזון רותח או חם ומשקאות, על מנת למנוע אינטראקציות בין פלסטיק ומזונות ומשקאות.

 מומלץ להשתמש בפלסטיק עם מספר (5), שהוא הסוג הבטוח ביותר לשימוש חוזר וחום למזון. פלסטיק עם מספר 1 הוא רק שימוש חד פעמי כי יש לעשות עם מזון או משקה. מספר (1) הוא טוב, ולכן הוא בטוח לשם שינוי, אבל לא להשתמש בו שוב, מספר (2) הוא בטוח ונגיש. מס ‘(4) הוא יחסית בטוח וניתן למחזור, מס’ (5) הוא הסוג הטוב ביותר והבטוח ביותר של פלסטיק, מתאים לנוזלים, חומרים קרים וחמים ואף פעם לא מזיק, מס ‘(6) הוא מסוכן ולא בטוח, ולא. (7) יש להימנע ככל שזה אפשרי.

 פחיות פלסטיק הם הפתרון המושלם לאחסון מזון במקרר, הכנת אותם למסיבות או להשתמש בהם לארוחת צהריים בעבודה

 מזון לא צריך להיות מאוחסן: פחיות פלסטיק, כמו זה גורם להם להיות מזיקים לצמיחה של חיידקים מסוכנים לבריאות. נדון בכמה מוצרים וכיצד לאחסן אותם במיכלי פלסטיק ואת החשיבות של אחסון אותם במיכלי פלסטיק:

 – ביצים ובשר מבושל:

 ביצים ובשר מעובד הם חממה של סלמונלוזיס ו אקו אין חיידקים. פחיות פלסטיק להפוך מזונות לאבד את המאפיינים שלהם ולהפוך אותם רקוב ולא מתכלה.

 — מרק:

 מומלץ לא לשים את המרק חם בתוך פחיות הפלסטיק, ולחכות עד שהוא הופך להיות קר על מנת למזער את הסיכון של חומרים פלסטיים המשמשים פחיות.

 — מוצרי חלב ונגזרות:

 פחיות פלסטיק לקלקל חלב כי לשעבר לשנות את הטמפרטורה של חומרים נוזליים, גרימת נזק לקיבה.

 — סלטים במרינדה:

 סלטים, במיוחד אלה עם עלים ירוקים, נשמרים בצורה הטובה ביותר פחיות זכוכית. אם פחיות פלסטיק משמשים, סלט נשמר ללא מרינדה, כפי שניתן להוסיף מיד לפני ההגשה את הסלט.

 – קפה ותה:

 ברזל שתיית קערה הוא הפתרון הטוב ביותר כדי לחסוך קפה, תה ועשבי תיבול, במיוחד כאשר חם.

 

نحن هنا من أجلكم !

مندوبي الشركة جاهزون للتواصل معكم في أي وقت